" تغییر "، تنها درمان چاقی !

  نوروز بر همه عزیزان مبارک ! 

 

 باشد که همه موجودات در عشقم  سهیم باشند

باشد که همه موجودات در صلح و آرامش باشند

                    باشد که  همه موجودات  آزاد و رها  باشند

                            باشد که همه موجودات شاد باشند

باز هم تحول و تغییر در طبیعت ؛ در کاینات همه چیز پیوسته در تغییر است ، هیچ چیز ثابت نیست  ، تغییر تنها اصل پایدار هستی است ، هر چیزی تغییر می کند ؛ مگر تغییر .  تمامی کاینات در مقابل این اصل تسلیم اند و در تغییر همیشگی . اشرف مخلو قات ، انسان ، تنها موجودی است که در مقابل این اصل می ایستد ، تغییر برای این موجود بسی دردناک و ناخوشایند است  چرا که ذهن انسان ازتغییر بیزار است  و عاشق ثبات ( ترک عادت موجب مرض است  ) .  انسان ترجیح می دهد سالها در جا بزند و راهی  که بارها رفته را دوباره برود اما تغییر نکند ، حاضر است سالها از درد چاقی و  بیماری رنج بکشد اما  درد تغییر را نپذیرد .

هر روز از این مطب به آن مطب ، از این عطاری به آن عطاری ،  داروهای مضر ، ... ، بدنبال معجزه ای که شاید دردش را درمان کند ، شاید تناسب اندام را به او باز گرداند . از جیبش مایه می گذارد ، از خودش نه .

هر بهاربا چربی هایی که از گوشه و کنار بدنش بیرون زده در فروشگاه های  لباس می چرخد و در اتاقک پرو به خودش و به این بدن  بد و بیراه می گوید و با تنفر به اندامش می نگرد ، گویی با دشمن خود روبرو شده است ، سایز مناسبش را نمی یابد  ومقصر چربی هایند  ، مقصر  بدن است  نه او . و  تنفر حاصلی جز زشتی و قناسی بیشتر ندارد ، عشق است که زیبایی می آفریند . او نمی داند که چاقی لطف جسم است به انسان  ، بله  ،  لطف !       

 اگر بدانیم بدن با چربی سازی چه خدمتی به ما می کند بجای تنفر بدیده سپاس و عشق به آن می نگریم  و بجای سرزنش خود و جسم  ، به خودمان و جسممان مهر می ورزیم .

هر یک از ما با ژنتیک خاصی بدنیا می آییم ،  بعضی ها ژن چاقی را ندارند ، این ها اگر در خوردن زیاده روی  کنندهم چاق نخواهند شد . بعضی ها ژن چاقی را دارند ، این ها اگر در خوردن تعادل داشته باشند چاق نخواهند شد اما اگر بیشتر از نیاز خود مصرف کنند چاقی حتمی است  . چاقی حاصل داشتن ژن چاقی به تنهایی نیست بلکه وجود  ژن چاقی و تعادل نداشتن  در خوردن  هر دو باهم سبب ایجاد چاقی می شوند   بدن ما آنچه که مازاد بر نیاز بدن است و از دفع آن را عاجز است  را تبدیل به  چربی کرده ودر گوشه ای انبار می کند تا بدن را از مصیبتی به  نام دیابت نجات دهد ، و اضح است که چاق باشی و سالم بهتر است تا بیمار باشی و خوش اندام .

اگر ژن چاقی را دارید ؛ تنها راه داشتن تناسب اندام  ، تعادل در خوردن است  و این تعادل داشتن بسیار سخت است  . حیوانات غذا را برای نیاز جسمشان  می خورند چون طبیعی هستند اما انسان از طبیعتش خارج شده است  ، غذا دیکر نیاز جسم انسان نیست بلکه نیاز ذهن درهم و آشفته اوست . در طبیعت هیچ حیوانی چاق نیست ، هیچ حیوانی برای سرکوب تنش های درونی اش به غذا پناه نمی برد ،  هیچ حیوانی روی غذایش نمک نمی پاشد ، هیچ حیوانی میوه و سبزیجات را در آب و شکر نمی جوشاند و بطری روغن را در غذایش خالی نمی کند  ، هیچ حیوانی برگ ها را لوله نمی کند تا آنرا بسوزاند و دودش را روانه ریه هایش کند  اما اشرف مخلوقات همه این کار ها را می کند .

چاقی مشکل نیست بلکه حاصل مشکلات درون ماست  ، حاصل تنش های درون ، استرس و اضطراب ، بی خوابی  ، افسردگی ، وسواس به غذا ، اعتیاد به غذا  ، نبودن تعادل درون . چاقی ریشه در درون  دارد ، نمای خارجی مشکلات درونی ماست  .تا زمانی که ریشه وجود دارد چاقی هم هست ، تمامی روش هایی که برای درمان چاقی می شناسید تا زمانی که ریشه درمان نشود با شکست مواجه می شوند . جراحی های بای پس و اسلیو ، بالن ، حلقه ، رژیم های غذایی ، قرص های لاغری ، ورزشهای طاقت فرسا ،کویتیشن ، لیزر لیپولیز ، ابدومینو پلاستی  ، همه وهمه بدون شک برگشت پذیرند  ، چرا که فقط چند کیلو چربی را کم می کنند و ریشه هم چنان پا برجاست  .

در عالم چاقی بدون بازگشت دروغی بیش نیست  ! حتی در لیزر لیپولیز و جراحی برداشت چربی که سلول های چربی برداشته می شود  هم " بدون بازگشت  " خنده دار است  . چربی سازی بدن متوقف نمی شود ، فقط محل انبار کردن چربی تغییر می کند و این بار چربی ساخته شده در جای دیگری می نشیند  و بدن نا متناسب تر از پیش می شود  .

در " درمان ریشه ای چاقی  "  ، آنچه اتفاق می افتد  فقط کاهش چند کیلو وزن نیست  ، روح و روان و احساسات بیمار در نظر گرفته می شود ،  کل وجود بیمار در نظر گرفته می شود . تا زمانی که تعادل را در درون برقرار نسازیم ، بههر روشی که وزن کم کنیم بر می گردد .ریشه ، مشکل اصلی  ، چند کیلو چربی نیست  .

بهتر است  سر مایه ای  را که برای نابودی چربی ها  صرف می کنیم  صرف زیبایی و تعادل درون کنیم  و به این ترتیب هم تعادل و آرامش درون را و هم زیبایی و تناسب اندام را داشته باشیم  . چاقی اعتیاد است و درمان آن کاهش وزن نیست  ، بارها کاهش وزن را تجربه کرده اید اما  چاقی هم چنان پا برجاست   ، رهایی از چاقی فقط با عشق به خود و بدن امکان پذیر است نه با خشونت  ،پر خوری و کم خوری هر دو خشونت اند واعلان جنگ به بدن ، به بدنی که بخاطر این چربی ها مدیونش هستیم  . این روزها رژیم های غذایی کالری شماری در دنیا مردود اند و چاقی  به شیوه درمان اعتیاد درمان می شود  ،  درمان با این شیوه ، رهایی از چاقی برای همیشه است   ؛ درمان ریشه ای چاقی  .

 تغییر  اساس درمان  چاقی و بیماری  است . ریشه این ها در  ذهن انسان است ، برای درمان چاقی و بیماری ریشه  را باید خشکاند . تنها راه درمان چاقی و بیماری  تغییر سبک زندگی و سبک تغذیه است  که این مهم ممکن نمی باشد مگر با تغییر خود شخص .

در " درمان ریشه ای چاقی و بیماری ها " ، عشق است که درمان می کند ،

خشونت جایی در این درمان ندارد .

دراین  درمان ،  طب امروز و طب افلاطون و بقراط  و تمامی علوم شرقی مثل  طب سوزنی و مدیتیشن  برای درمان بیماران  یک جا به کار گرفته می شود  ، هیچ نیرویی جز عشق نمی تواند دردهای بشر سرگشته امروزی را درمان کند  .بشری که آنچنان از اصل خویش  دور افتاده است که یا از این سر بوم می افتد یا از آن سر .  یا افراد یا تفریط  ،  یا پر خوری  یا کم خوری  ، وسط نمی شناسد ، آن چنان اسیر ذهنش  شده است  که کاملا" ازیاد برده است که مرغ باغ ملکوت است و از عالم خاک نیست  .

" درمان ریشه ای "  نمونه ای از طب کل نگر ناب است  ، در کارگاه ها و دی وی دی های هنر زندگی کردن  ، زندگی را جور دیگری می بینید و شیوه ای کاملا"  جدید  از زندگی کردن را یاد می گیرید .حاصل این درمان ، رهایی از چاقی ، پر خوری و اعتیاد های رنگارنگ دیگر ، آرامش و رهایی از استرس ، اضطراب ، افسردگی ، وسواس  و بیماری های ذهنی دیگر و بیماری های جسمی که ریشه در ذهن دارند  ( روان تنی و خود ایمن و... ) می باشد  .

 

باشد که سال 92  ، سال  تغییر، سلامتی ، شادی ، تناسب اندام  و آرامش  باشد .

 

                                                                                       

سایت قدیمی مشکل فنی دارد ، بزودی با  سایت جدید ، مطالب جدید و همین طور کارها و خبرهای تازه در خدمتتان خواهیم بود .

                                                                                          شاد باشید ...

/ 0 نظر / 3 بازدید