ریشه چاقی و بیماری ها

 

ریشه چاقی و بیماری

به هر شیوه ای که وزن کم کنید ، تا زمانی که از  ریشه ها و علل چاقی  رها نشوید ؛ بازگشت حتمی است .

در عالم چاقی ، «بدون بازگشت» دروغی بیش نیست. کسی که بدنش تمایل به ساخت چربی و ذخیره آن دارد به هر شیوه ای که وزن کم کند بر می گردد .  علف هرز را باید از ریشه در آورد ، اگر این کار را نکنیم ؛ دوباره رشد خواهد کرد ..

ریشه های چاقی در درون شخص نهفته است . تا زمانی که ریشه را نزنیم ؛ رهایی از چاقی ممکن نیست .

ریشه چاقی در ذهن انسان است  . برای رها شدن از چاقی باید وجود انسان از ریشه ها و علل چاقی پاک شود   .   قسمتی از ذهن انسان پر است از ترس های نهفته ، خشم های سرکوب شده ، احساس حقارت  ، احساس قربانی بودن  ، کینه ها و نفرتها که حتی از وجودشان آگاه هم نیستیم به همین دلیل به این بخش از ذهن  ، نا خود آگاه گفته می شود  .

تا زمانی که وجودمان پر از استرس و اضطراب است ، تا زمانی که وجودمان پر از بی قراریست ، پر از ترس است ؛  تناسب اندام غیر ممکن است .تا زمانی که نا خوداگاه  پر است از تنش و بی قراری ؛ اعتیاد به غذا هم هست .

البته گمان نکنیم که افراد لاغر از درون متعادل و سالم هستند ، نه این طور نیست ، لاغری آنها تنها  بدلیل نداشتن ژن چاقیست نه تعادل درونی  . کسی که ژنتیکی استعداد چاقی ندارد ، روزی یک تن غذا هم بخورد  چاق نمی شود .

چاقی نوعی اعتیاد است  ,ریشه درونی آن همان ریشه سیگار کشیدن ، همان ریشه اعتیاد به الکل و مواد مخدر است  .

این روزها رژیم غذایی در دنیا منسوخ شده است  .چاقی را اعتیاد می دانند و به شیوه اعتیاد آنرا درمان می کنند .

ریشه را قطع کنیم  ، چاقی خود به خود ناپدید خواهد شد .

در چاقی ما این بدن مقصر نیست ،  غذا هیچ گناهی ندارد  ، غذا فقط غذاست .

این بدن نیست که سبب چاقی می شود ، این غذا نیست که  چاق می کند .

این من هستم که تعادل ندارم و هر روز بلایی تازه بر سر این بدن  می آوررم  . چاقی و بیماری ، فریاد این جسم بی زبان  است که ای انسان ! ای اشرف مخلوقات با خود چه می کنی ؟!

چاقی حاصل خوردن نیست، بلکه حاصل جهل است. غذا فقط غذا ست، هیچ غذایی چاق کننده نیست. جهل من به وجودم و نیز به غذاها سبب چاقی است نه خود غذا !  اگر خودم را بشناسم، قوانین ذهن و جسمم را بدانم، لازم نیست برای رها شدن از چند کیلو چربی، زندگی را برای خودم جهنم کنم.

در درمان ریشه ای  ما به بیماری کاری نداریم  ؛ ما با ریشه ها کار داریم . خود را از بند ریشه ها رها می کنیم  .  چاقی  و پر خوری ، سرطان، ام اس ، لوپوس ، سوریاسیس ،  آرتریت روماتویید ، میگرن ، استرس ، افسردگی ، وسواس ، فقدان عزیزان ، حوادث تلخ ، وابستگی به سیگار ، مواد مخدرو روابط جنسی   و...

 مهم « بیماری » نیست  ؛ مهم  « ریشه بیماری » است  .مهم رهایی از ریشه است .

 قدرت شفای درون انسان   می تواند هر درد لا علاجی را شفا دهد .  

درمان ریشه ای ، بیرون ریختن تمامی آشغال های درون می باشد ، پاکسازی کامل می باشد .

لطفا" توجه داشته باشید ! این روش درمانی جایگزین درمان توسط پزشک شما نمی باشد بلکه در کنار آن قرار دارد .

پزشکی امروز ، پزشکی جالینوس است  که برای هر درد  ، دارویی جداگانه طلب می نماید . در پزشکی کل نگر ما با درد کار نداریم  بلکه روی فرد کار می کنیم  .پزشکی امروز روی « بیماری» زوم کرده است  و در این میان  « سلامتی  » گم شده است  .

جای بقراط حکیم خالیست که ببیند چه بر سر بشر و طب آمده است  . 

/ 0 نظر / 2 بازدید