درمان چاقی موضعی

درمان چاقی موضعی 

واژه چاقی موضعی که این روزها در آگهی های پزشکی و بدنسازی به وفور می شنوید و می بینید  واژه غلطی است چرا که چیزی به نام چاقی موضعی نداریم . چاقی فقط چاقیست .چاقی یعنی چربی اضافه در بدن . افراد بشر هر کدام یک الگوی بدنی دارند که مشخص می کند این چربی اضافی ساخته شده در بدن در کجا انبار شود . در کدام انبار چربی . بعضی ها ازگونه  و غبغب تا ساق پایشان همه جا انبار چربی دارند . گروهی دیگر فقط روی شکم و خیلی ها هم  شکم یا پهلو .

درمان چاقی موضعی همان درمان چاقیست که تنها راه درمان دائمی اش تغییر سبک تغذیه و سبک زندگیست . البته در این راه می شود از درمان های کمکی نیز استفاده کرد .

ورزش هرگز نمی تواند چربی را از یک جای بدن بردارد گرچه کمک بزرگیست .( دراز و نشست هرگز شکم  کوچک نمی کند . با ورزش نمی توان باسن و ران کوچک کرد .)

دستگاه هایی مثل کویتیشن ، آر اف ، ال.پی .جی ، لیزر ، کرایو همگی کمکی هستند و به تنهایی نمی توانند این چربی ها را بر طرف کنند و بدون تغییر سبک تغذیه کمک زیادی به شما نخواهند کرد .

طب سوزنی ، ماساژ و یوگا نیز در برداشت این چربی ها به شما کمک می کنند اما باز هم در کنار تغییر سبک زندگی و تغذیه .

روش هایی چون لیزر لیپولیز و جراحی می توانند بدون تغییر سبک تغذیه در زمان بسیار کوتاه ، فقط با هزینه کردن پول زیاد و پذیرفتن کمی خطر ، مشکل چربی های جمع شده شما در یک موضع را حل  کنند . فقط یادتان باشد که بزودی و به آسانی این چربی ها بر می گردند ، به همان جای قبلی یا یک انبار جدید برای خودشان پیدا می کنند . مگر اینکه همزمان با انجام این کار ها ، سبک تغذیه و زندگی خود را نیز تغییر دهید .

به یاد بسپاریم که " بدون بازگشت  " در عالم چاقی ،دروغی بیش نیست مگر با تغییر سبک زندگی و تغذیه .

/ 0 نظر / 2 بازدید