شفای درد ما درون ماست

شفای درد ما  درون  ماست 

مروری بر طب کل نگر

 

 پزشکی امروز بیماری محور است نه سلامت محور ، یعنی بیش از سلامتی   بدنبال بیماری است .

 سرطان و بیماری قلبی بیداد می کند ؛ درمان کجاست ؟

این همه پیشرفت پر سر وصدا ی علم  پزشکی به کجا رسیده است ؟!

حاصل این همه دارو و هزینه های سرسام آور درمان  چه بوده است ؟! کدام سرطان را درمان نموده ایم ؟!  

حاصل شرکت های بزرگ داروسازی و علم پزشکی آیا چیزی بیشتر از یک دارو برای هر بیماری بوده است ؟! که آن هم درمان نمی کند ، فقط چند صباحی طول عمر  را بیشتر می کند یا درد را تسکین می دهد و کمی کیفیت زندگی  را بالا می برد.

در جنگ با  سلول های سرطانی  از یاد برده ایم که سرطان جزیی از وجود ماست و آنچه   در راه نابودی آن به کار می بریم ما را نیز نابود می کند . گوی سبقت را در تولید داروهای شیمی درمانی از هم برده ایم ، چنان  درگیر جنگیم که فرصت لحظه ای درنگ و سوالی از خود نداریم ؛ چرا هر چه بیشتر در درمان بیماری های لا علاج تلاش می کنیم کمتر نتیجه می گیریم ؟ چرا با وجود پیشرفت علم پزشکی  آمار مرگ ناشی از سرطان و بیماری های قلبی هر روز بالاتر می رود  ؟

گویی طب امروز  در خدمت صنعت عظیم داروسازی است نه در خدمت بشر ! برای هر دردی دارویی  ، آن هم نه برای درمان بیماری  که برای خفه کردن علایم و نشانه های آن  تا  فرصتی به بیماری بدهیم که راحت و بی مزاحمت کارش را تمام کند ، تازه با تضعیف بدن با دارو کمکش هم می کنیم .

به باغبانی می مانیم که بجای از ریشه در آوردن علف هرز ، هر روز سرش را می زند .  به قدری  سرگرم  تولید دارو شده ایم که علت و ریشه درد را نمی بینیم  .

از یاد برده ایم که انسانیم . درد انسان را می بینیم  اما خود انسان را نمی بینیم ، چنان درگیر بیماری و دردیم  و درد را هدف قرار داده ایم که آنکه درد می کشد را نمی بینیم ،  انسان  ، اشرف مخلوقات  را نمی بینیم .

جای افلاطون و بقراط خالی که ببینند چه بر سر طب آمده است  ؟

افلاطون می گوید : « نمی توانید جسم انسان را درمان کنید مگر اینکه روحش را درمان کنید »

پدر علم طب ، بقراط حکیم که امروز  فقط سوگندش برای پزشکان مانده است می گوید : اولا" آسیب نبین ، اما اگر دیدی ؛ « بگذارغذای تو داروی توباشد و داروی تو غذای تو  »  .

روح و ذهن انسان را رها کرده ایم . از کل وجودش جسم را گرفته ایم در حالی که بالای 70 % بیماری های جسمی  ریشه  در ذهن دارند . بیماری مدت ها قبل از بروز در ذهن ایجاد شده است . ریشه در ذهن است و محال است با سرکوب علایم بشود ریشه را درمان کرد .

سرطان ، بیماری های قلبی ، ام اس ، بیماری های خود ایمنی  که در آن ها سیستم دفاعی بدن شخص به بدن حمله می کند در ذهن ریشه دارند .

 اضطراب ،نگرانی ، ترس ، خشم ، نفرت ، حسادت ، حس قربانی بودن ، نفرت از خود و کینه  علت  ایجاد سرطان و ام اس و سایر بیماری ها هستند  . نا خود آگاه انسان  ( بخشی از ذهن که  از آن  بی خبریم اما روی  همه زندگی ما اثر  دارد ) پر است از یک مشت آشغال ( احساسات سرکوب شده  ای  که سالها پیش باید دور می ریختیم )  ،  غذا می خوریم آن هم آشغال (مواد زائدی که بدرد بدن نمی خورد ) ، ارزش غذایی که ندارد هیچ ، پر از سموم و مواد بیماریزا نیز هست . بیماری ریشه در درون دارد ، شفا را نیز  آنجا  باید جست . راه درمان ، رهایی از ریشه است  ،رهایی از علت بیماری  .  جسم انسان شفا می یابد به شرطی که درونش از علت  بیماری پاک شود .درون پر است از سم و مواد زاید ، پراست از احساسات  کشنده ، برای شفا  درون را باید پاکسازی کرد ، علت و ریشه درد را باید بر طرف نمود . تعادل و آرامش درون  می تواند بیماری را درمان کند . توجه به درون و درمان ریشه ای بیماری  کاریست که این روز ها بشر کمتر به آن می پردازد و  با به کار گرفتن انبوه  مواد شیمیایی در مبارزه با بیماری ؛ بدن را مسموم تر و بیمارتر از قبل  می کند تا جایی که در مقابل بیماری زانو می زند و تسلیم می شود  . نگرانی و اضطراب ریشه  ام اس است ، اضطراب را درمان کن ، ام اس   درمان می شود  . شفای شخص سبب شفای همه دردهایش می شود  . این  شیوه از درمان همان طب کل نگر یا کل گرا  است  . « درد درمان نمی شود  بلکه « فرد » درمان می شود .

در طب کل نگر پزشک به بیمار به عنوان « کل » نگاه می کند ؛ یعنی به جای توجه به جزیی از وجود انسان به تمام وجود او  توجه می کند ،  به بیمار توجه می کند ؛ به « روح ، ذهن ، جسم ،احساسات » بیمار همه با هم ، به کل .

شفا ی بیمار درون خود بیمار  نهفته است  ، طبیب فقط به بیمار کمک می کند که درونش را از علت بیماری پاک کند  و از ریشه بیماری رها شود  .وقتی ریشه بیماری از بین برود ؛  بیماری نا پدید می شود .

البته درمان با طب کل نگر به معنای قطع دارو  یا درمان های پزشکی  نیست  ، این دو در  کنار هم اند .

                                                       باشد که همه موجودات در سلامت کامل باشند 


/ 0 نظر / 2 بازدید