پایان جنگ با چربی ها

 من می دانم که چطور می شود لاغر شدو لاغر ماند ،  تو نمی خواهی که  لاغر شوی ! تو فقط از این دکتر به آن دکتر ، از این داروخانه به آن یکی ، از این سالن به آن سالن می روی تا به خودت و دیگران ثابت کنی که دردی داری  بی درمان  و هیچ کسی  نمی تواند  به دادت برسد . بهتراست بگویم خودت را بازی می دهی .

تا زمانی مشکلت رانشناسی ، درکش  نکنی ؛ حل آن  غیر ممکن است .بعضی ها اگر روزی  یک کامیون  غذا بخورند چاق  نمی شوند ،تو ازاین دسته نیستی . بعضی دیگر کافیست   بیشتر ازنیازبدنشان بخورند تا چاق شوند . تودر این گروهی . کبد توآنچه که بدنت به آن نیاز ندارد را تبدیل به چربی می کند و در گوشه ای انبار می کند . آنچه که تو در گوشه و کناربدنت می بینی و با آن می جنگی فقط  انبار چربیست .شما هر بار به روشی  انبار راازچربی خالی می کنید اما کارخانه  چربی سازی شما هم  چنان باز است و مواد اولیه چربی سازی هم چنان در دسترس  .در کارخانه  را نمی توان بست ، چون کبد کارخانه بدن  است وتمام سوخت وساز بدن ما در آن انجام می شود ،درش را ببندیم می میریم اما می شود هوشمندانه جلوی چربی سازی اش راگرفت یعنی شرایط چربی سازی را برایش  فراهم نکنیم ،کار آسانی ست ؛کافیست برای بدن غذا بخوریم نه برای  ذهن  .  انسان می خورد چون از خوردن لذت می  برد  .  او غذا را برای ساخت وساز و انرژی موررد نیاز  بدن نمی خورد .او غذا را به جای همه چیزهایی که که ندارد می گذارد.آرامش ندارد ،غذامی خورد  ، استرس دارد غذا می خورد ،عصبانیست  غذامی خورد ؛ شاد ست باز هم می خورد . این یعنی غذاکه یک روز سوخت این بدن بوده ، امروز جایگزین چیزهای دیگر شده است وفقط سوخت نیست و درد این است .

درد آن چند کیلو چربی نیست  که با تیشه به جانش افتاده ایم ؛ ریشه جای دیگریست . ما چاق  نیستیم چون  زیاد می خوریم ؛ما زیاد می خوریم چون حالمان خوش نیست ! حالمان بد است ! می خوریم چون غذا مرهم دردهایمان است ، حالمان راخوب می کند .می خوریم تا آرامش بگیریم  ، تاشاید برای مدتی هر چند کوتاه زخم های وجودمان را ازیاد ببریم . از روی بیشتر ما در زندگی چندین کامیون رد شده است ،از روی بعضی های مان اسکانیا ؛ آن زخم ها هرگز درمان نشده اند و ما آنها را با  خود حمل می کنیم ورنج می کشیم و می  خوریم تا حس  بهتری  پیدا کنیم .مثل کودکی که نق می زندومادربرای ساکت شدنش پستانک در دهانش می گذارد و او با مکیدن آرام می شود گرچه این دوای دردش نیست . غذا دوای درد ما نیست اما آراممان می کند ؛ شاید برای زمانی بس کوتاه .چاقی درد نیست بلکه حاصل درد های درون ماست .

چاقی حاصل جهل است نه پر خوری. تا زمانی که چاقی را نشناسی از آن رها نمی شوی . چاقی خود مشکل نیست بلکه حاصل مشکلات ماست .حاصل جهل ما  ، نمی دانیم که چه و چگونه بخوریم تا باوجود استعداد چاقی لاغر باشیم ، می دانیم که استرسی ، عصبی ، هیجانی می خوریم  ، رژیم یک  کف دست نان ویک قوطی کبریت پنیری می گیریم ولی احساس را درمان نمی کنیم ، اجازه می دهیم از جهل ما دیگران جیبشان را پر کنند ، روی بسته قارچ بنویسند " رژیمی " ، به ما دستگاه دراز نشست بفروشند که  شکم کوچک می کند ، روی بدترین نان ها بنویسند " رژیمی " .

 در کشوری که تنگناهای  مالی آه از نهاد همه بر آورده است هر روز میلیاردها تومان خرج خالی کردن انبار چربی می شود .جراحی های مختلف ، دستگاه ها ، دارو ها ، سالن های ورزشی  و ...

امروز انبار چربی را خالی می کنید ، فردا پر می شود . در عالم چاقی  " بدون بازگشت " دروغی بیش نیست . از هر روشی که برای خالی  کردن  انبار استفاده  کنید ، دوباره چاق می شوید . این بدن عوض نمی شود .حتی اگر با لیزر لیپولیز و ابدومینو پلاستی لاغر شوید ، بی شک بر می گردید ، مگر اینکه شماتغییر کنید ، سبک تغذیه وسبک زندگیتان عوض شود .بله ،  با لیپولیز و جراحی چربی های  شکم رابرداشتی ، اگر تغذیه ات  راعوض نکنی ، چند ماه دیگر شبیه بابای دراگودر دهکده  حیوانات  خواهی شد . این بار انبار چربی   بالاتنه و بازو هایت خواهند بود .

تنها درمان  بدون بازگشت چاقی در تمام دنیا تغییر سبک زندگی و  سبک تغدیه است . جز این هر راهی محکوم به شکست است .

چاقی دردی مادام العمر است ، درمانش نیز مادام العمر است .بالای  90 درصد رژیم های غذایی در دنیا شکست خورده اند  ،زیرا  برای تمام عمر رژیم  گرفتن کاری بسیار سخت است  و از توان بیشتر افراد خارج است .

بیمارم حدود 100 کیلو چربی اضافه  داشت ، می گفت 160 کیلویی هست . به او گفتم من با وزنت کاری ندارم ،در مطبم هم ترازویی ندارم ، بیمار من نیازی به روی ترازو رفتن ندارد ، نیازی به گرسنگی کشیدن و شمردن لقمه هایش  ندارد ، من با رژیم غذایی برای لاغر شدن مخالفم ، دادن یک صفحه  کاغذ به دست بیمار که روی آن نوشته صبحانه یک کف دست نان و یک قوطی کبریت پنیر بخور را توهین به اشرف مخلوقات می دانم ، اوکه مقابل من است انسان است نه کامپیوتر . من به بیمارم برنامه  نمی دهم که کی ؟ چقدر؟ بخورد . به بیمارم می آموزم که چطور و چه چیز هایی بخورد . می آموزم که  دست از سر آن چند کیلوچربی بردارد و به  جنگ با چربی ها  پایان دهد .

آن روز تصمیم گرفت که این راه را تا آخر برود ،در کارگاه " هنر زندگی کردن  " شرکت کرد ، این  کارگاه 5 ساعته است وسبک متفاوتی از زندگی کردن  را درآن با بیمارانم سهیم می شوم که می تواند شخص را از تمام درد های درونی چون اضطراب ، افسردگی ، نگرانی ، ترس ، خاطرات دردناک ،آحساس  گناه ، اعتیاد به غدا و سیگار ، وسواس و... رها کند .

همراه  با آموختن سبک جدیدی از زندگی،  سی دی " درمان ریشه ای چاقی " را که سبک  جدیدی از غذا خوردن  را در آن آموزش  می دهم را نیز گوش کرد و به کار بست . در کنار آموزش سبک جدید  زندگی و تغذیه ،از طب سوزنی نیز برای کمک به ایشان استفاده  کردم  .

طب سوزنی  در درمان چاقی  بسیار موثر است ، با ایجاد تعادل در ما ، کمک می کند که راحت تر و باسرعت بیشتر وزن کم کنیم وچربی بسوزانیم  ، اشتها را به شدت کم می کند ، ولع خوردن شیرینی و تنقلات را از بین می برد ،با تنظیم کبد،طحال ، معده ، روده ها وتمام اعضای  درون بدن و تنظیم هورمون ها سوخت و ساز را بالامی برد .از طرفی با درمان بی خوابی و اضطراب وفشار های عصبی که خودشان  سبب چاقی می شوند به درمان چاقی کمک می کند .مقاومت به انسولین  که عامل چاقی و دیابت است را نیز کاهش می دهد .خستگی های مزمن و افسردگی را بهبود می بخشد . می توان گفت استفاده از طب سوزنی در درمان چاقی یک تیر وچند نشان است ،  لاغر می شوی واز بسیای از دردهای مزمن نیز رها می شوی . مهم تر از همه این که طب سوزنی  بدون عوارض وکاملا" بی خطر است و درد هم ندارد .

دو روش در  طب سوزنی داریم که یکی از آنها سه روز یک بار ودیگری 20 روز یکبار انجام میشود ، آن خانم را تحت درمان طب سوزنی  سنتی که3 روز یکبار انجام می شود قرار دادم ، بعد از 10 جلسه  ،تامدتی هفته ای یک بار وبعد ، 15 روز یکبار  .

بعد از گذشت حدود یک سال ،ایشان بیشتر از 60 کیلوچربی  را به راحتی وبدون تحمل گرسنگی  سوزانده اند و در این راه پایدار هستند .

ایشان می گویند : این بار برای از بین بردن چربی ها هیچ کاری نکردم ؛ آنها را رهاکردم و زندگی کردم  . خوب خوردم  و بدون رژیم و گرسنگی وشمردن لقمه هایم لاغر شدم .تازه فهمیدم که  همه آن راه هایی که  تا آخر نرفته بودم قابل رفتن نبود .می شود برای همه عمر سبک  خوردن وزندگی را عوض کرد اما بسیار سخت می شود همه عمر رادر رژیم غذایی بسر برد .با تغییر نگاهم به  زندگی وبدنم وغذا همه چیز عالی پیش می رود . دیگر وسواس ندارم که " این چاق می کند " .می دانم که غذا نیست که چاق می کند .می دانم که آنچه چاق می کند جهل وندانستن من است نه غذا  ، از همه وسواس هایم به غذا رها شده ام ، دیگر  آن چند کیلو چربی همه زندگی ام نیست . از بند چربی ها رها شده ام و زندگی می کنم . تازه فهمیده ام که چاقی  مشکلی جسمی نیست بلکه  کاملا" ذهنیست  که باید از درون حل شود.

شما هم اگر از چاقی رنج می برید ، ببینید آیا  هیچ راهی را درست وتا انتها رفته اید ؟! آیا بی اختیار می خورید وبعدهم خود را سرزنش می کنید که چقدر بی اراده اید ؟! آیا به جای  زندگی کردن و رشد کردن  همه توانتان  را در جنگ با چند کیلو چربی  صرف می کنید ؟ آیا در مقابل چند کیلو چربی به زانودرآمده اید ؟ کم آورده اید ؟!

  در دنیای  چاقی راهی را انتخاب کنید که بتوانید تا آخر عمر ادامه دهید ، یعنی تغییر ، یعنی " درمان ریشه ای چاقی  " . 

/ 0 نظر / 3 بازدید