طب سوزنی و جوانسازی صورت
ساعت ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ بهمن ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: طب سوزنی ، طب سوزنی و زیبایی ، جوانسازی صورت ، درمان چروک صورت

طب سوزنی و جوانسازی صورت 

اگر بدنبال راه حلی فوری برای چروک های  صورت خود هستید  بهتر است طب سوزنی را فراموش کنید و سراغ راه هایی مثل تزریق ژل و بوتاکس باشید .

طب سوزنی همان طور که در درمان بسیاری از بیماری ها و درد ها معجزه می کند ، در جوانسازی پوست صورت و بدن و نیز پیشگیری از پیری و لیفت صورت و بدن هم شاهکار است  اما راه حلی فوری نیست و نیاز به زمان و کمی صبر و حوصله دارد .

هر زمانی که طب سوزنی را شروع کنید عالیست اما بهترین زمان برای شروع آن 30_25 سالگیست . ابتدا 10 جلسه طب سوزنی به صورت هفته ای 2 بار انجام دهید ، سپس آنرا  با هفته ای یک جلسه و بعد ماهی یک بار برای همه عمر ادامه دهید و مطمئن باشید از بهترین کرم های ضد چروک دنیا وتمام  لیزر های دنیا تاثیر بیشتری روی جوان نگه داشتن پوستتان و پیشگیری از پیری پوست شما خواهد داشت . 

طب سوزنی زیبایی چگونه انجام می شود ؟

در طب سوزنی جهت زیبایی و جوانسازی یا لیفت و همین طور پر کردن صورت  3 کار همزمان انجام می شود : 

_ تنظیم و بالانس انرژی در کل بدن ( تنظیم کبد ، کلیه ، معده ، روده ها ، هورمون ها و...) .

_ تحریک کانال های انرژی که از صورت می گذرند جهت تحریک کلاژن سازی و بر طرف کردن چروک ها .

_ ریلکسیشن و آرامش و درمان بی خوابی و افسردگی .

 

اثرات آنرا از چه زمانی می توان مشاهده کرد ؟

معمولا" در همان 10 جلسه اول آثار آن آشکار خواهد شد و بیمار از نتایج آن راضی خواهد بود .

تا چه زمانی اثر طب سوزنی روی صورت باقی خواهد ماند ؟

از آنجا که روند پیری ما ادامه دارد و پوست ما به علت بالا رفتن سن و نیز تاثیر شرایط احساسی ما ، شرایط جوی نظیر آلودگی هوا و نور آفتاب و ... افت می کند بهتر است طب سوزنی مثل کرم های ضد آفتاب بخشی از برنامه های مراقبت از پوست ما برای همه عمر باشد .

طب سوزنی بهتر است یا کرم های ضد چروک ؟

از نظر متخصصین پوست کرم های ضد چروک اثر چندانی روی پیش گیری از پیری ندارند ، نکته دیگر اینکه چروک ها ی صورت و بدن ما بیشتر تابع  ماهیچه ها و چربی زیر پوستند تا خود پوست . آسیب خود پوست نیست که چروک ایجاد می کند بلکه بافت های زیر پوستند که تغییرشان سبب ایجاد خطوط روی صورتند . به همین دلیل طب سوزنی همیشه برتر و موثرتراز کرم های ضد چروک و لیفتینگ هست و خواهد ماند  .

اگر قرار است بین کرم های ضد چروک و طب سوزنی یکی را انتخاب کنید ، بهتر است طب سوزنی را انتخاب کنید . اما اگر شرایط مالی اجازه می دهد از کم ضد چروک هم استفاده کنید . 

آیا می شود طب سوزنی را در زیبایی با پی آر پی  prp   مقایسه کرد ؟ 

پی آر پی بعضی از اثرات  طب سوزنی را دارد ، البته بعضی از اثرات موضعی آن را اما هرگز به طب سوزنی نمی رسد . از طرفی ، پی آرپی اثرات کلی که طب سوزنی در تنظیم درون بدن ، آرامش ذهنی و ریلکسیشن که هرگز نمی توان نقششان در زیبایی و جوانی را نادیده گرفت را ندارد  .

طب سوزنی بهتر است یا میکرو نیدلینگ ؟

نیدل همان سوزن است و نیدلینگ یعنی سوزن کاری کردن . این کار هزاران سال در طب سوزنی جهت جوانسازی و درمان فرو رفتگی های پوست استفاده شده است. سوزن های هفت ستاره  در طب سوزنی قدمت زیادی دارند . میکرو نیدلینگ که امروزه توسط پزشکان پوست و زیبایی  بسیار استفاده می شود بیشتر روی خود پوست اثر دارند . اما طب سوزنی روی لایه های پوست و نیز لایه های زیرین پوست مثل ماهیچه های صورت و نیز کل بدن  همزمان کار می کند .پس در جوانسازی طب سوزنی موثرتر است  .اگر شرایط مالی اجازه می دهد هم طب سوزنی و هم میکرو نیدلینگ . اگر قرار باشد یکی را انتخاب کرد به عنوان کسی که هر دو را انجام می دهد طب سوزنی را پیشنهاد می کنم .

جوانسازی صورت با لیزر یا با طب سوزنی ؟

بعضی از لیزرهای جدید نوید آینده خوبی را می دهند اما هنوز چندان روشن نیست . 

باز هم اول طب سوزنی .

اما اگر از پس هزینه ها بر می آیید لیزر را هم به برنامه جوان ماندنتان اضافه کنید .

  طب سوزنی یا ماساژ ؟

باز هم  طب سوزنی . اما ماساژ هم برای حفظ زیبایی و تندرستی جایگاه ویژه ای دارد ، در ریلکسیشن هم همین طور .به شرط اینکه شما ماساژور خوب داشته باشید . 

 طب سوزنی لیفت هم می کند ؟

بله در رفع افتادگی صورت و لیفت صورت و بدن فوق العاده است .

در هر جلسه چند سوزن زده می شود ؟

بسته به شرایط صورت و بدن هر شخص متفاوت است .معمولا" 60_50 سوزن .

حدود 40 سوزن به صورت و بقیه به سایر نقاط بدن ( شکم ، دست ، پا و سر )

آیا طب سوزنی زیبایی درد دارد ؟

خیر . در طب سوزنی ورود سوزن به بدن حس نمی شود .